Rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007

Wakacje, wakacje... i po wakacjach! Znowu czekają nas sprawdziany, kartkówki, testy, odpytywania... Znowu wczesne wstawanie, by nie zaspać i zdążyć na 800, 900, 1000... Żeby wlać nieco otuchy w serca zasmuconych (na szczęście nie wszystkich) gimnazjalistów, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny na wesoło! Zaczęło się tradycyjnie już mszą św. (przyda się wsparcie Najwyższego, by jakoś przetrwać rok nauki), a później przeszliśmy do budynku szkoły, gdzie powitał wszystkich nowy pan dyrektor (od września funkcję tę piastuje mgr Mirosław Mietła), który przedstawił grono pedagogiczne (trochę się pozmieniało), a potem oddał głos uczniom. Aby wlać nieco otuchy w serca kolegów i koleżanek (a także nauczycieli), zaprezentowano najnowsze zdobycze techniki, które ułatwią życie uczniom (RÓŻOWE OKULARY, MŁOTKI DO WBIJANIA WIEDZY DO GŁOWY, PRZEPUSZCZARKĘ ZBĘDNYCH INFORMACJI) i nauczycielom (RÓZGA-DYSCYPLINA, WYKRYWACZE ŚCIĄG, CUDOWNE BINOKLE). Dla ambitnych uczniów opracowano listę odpowiedzi, na podchwytliwe pytania nauczycieli. Wiadomo już, jaki jest najpopularniejszy wśród uczniów proces fizyczny (oczywiście parowanie... wiedzy z głów i uczniów z lekcji), co to jest różniczka (wyniczek z odejmowanka), a także kiedy mamy do czynienia z operą (opera jest wtedy, gdy jeden bohater zabija drugiego, a ten, zamiast upaść jak na śmiertelnie rannego przystało, długo i głośno śpiewa). Z całą pewnością odpowiedzi te zasługują na ocenę celującą. Mając tak pomocne narzędzia, nowy rok szkolny na pewno będzie udany. Czy rzeczywiście tak będzie, przekonamy się już dopiero za 10 miesięcy, a w razie czego zawsze możemy założyć RÓŻOWE OKULARY!!!

Opracowała mgr Ewelina Matus