Powrót do lat ubiegłych


Wycieczka w Bieszczady

17-18 maja klasa 2a gimnazjum była na dwudniowej wycieczce w Bieszczadach. Pierwszy dzień uczestnicy spędzili w Rzeszowie, gdzie zwiedzili Muzeum Dobranocek i poznali bajkowych bohaterów. Obejrzeli pierwszą dobranockę, którą wyemitowano w telewizji, czyli ,,Jacka i Agatkę". Zobaczyli także Rynek, Ratusz, Bazylikę Rzymskokatolicką oo. Bernardynówi Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Po spacerze po mieście i zapoznaniu z jego historią oraz zabytkami przyszedł czas na dwugodzinną rozrywkę w Flay Parku, po której udali się do Polańczyka, gdzie spędzili noc. Kolejny dzień przywitał uczestników wycieczki niezbyt ładną pogodą, ale z uśmiechem wyruszyli nad Solinę, gdyż tam czekał ich godzinny rejs po Solinie. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Zapory i Elektrowni Wodnej w Solinie oraz zapoznanie z jej działaniem. Po obiedzie gimnazjaliści dotarli do Myczkowców , aby zobaczyć mini zoo, Park Miniatur Sakralnych oraz Ogród Biblijny, po czym udali się w drogę powrotną.
(5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB)
(4kB) (5kB)

Małgorzata Wawryka


Wycieczka do Wiednia

W dniach 25-26.04 20 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce do Wiednia. Organizatorem wyjazdu była p. Joanna Olchawa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od szalonego domu Hundertwassera, następnie z okien autobusu podziwialiśmy najsłynniejsze budowle znajdujące się przy wiedeńskim Ringu. Pani przewodnik dokładnie opisywała historię poszczególnych zabytków, dodając ciekawe informacje ze współczesności. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Starym Mieście. Obejrzeliśmy wiedeńską operę, budynek uniwersytetu i „Albertinę” - budynek, w którym znajduje się największy na świecie zbiór grafik i szkiców, Muzeum Historii Naturalnej, a także odwiedziliśmy Skarbiec Cesarski. Potem ulicą Graben udaliśmy się do Katedry Świętego Szczepana. Następnie na Praterze mieliśmy szansę podziwiać z wysokości ponad 65 metrów panoramę miasta. Diabelski Młyn z roku 1897 zrobił na nas niesamowite wrażenie! Na koniec wjechaliśmy na wzgórze Kahlenberg, skąd rozpościera się zachwycający widok na dunajską metropolię. Poznaliśmy również historię polskiego kościoła św. Józefa, a w drodze powrotnej mieliśmy możliwość zobaczenia dawnej wioski winiarzy – Grinzing. Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Pałacu Schönbrunn – letniej rezydencji Habsburgów, następnie podziwialiśmy jeden z najpiękniejszych kompleksów parkowo-pałacowych, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Na dłużej zatrzymaliśmy się w Muzeum Techniki, gdzie prezentowane są eksponaty i modele z historii techniki, ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć austriackiej myśli technicznej. Każdy z nas wziął udział w ciekawych doświadczeniach, miał możliwość obejrzenia m.in. lokomotywy parowej pochodzącej z 1848 roku. Wycieczka była bardzo udana i z pewnością pozostanie w pamięci każdego z nas na długi czas.

(5kB) (4kB) (4kB) (4kB) (4kB)
(4kB)> (4kB) (4kB)
Joanna OlchawaTurniej BRD

Dnia 26.04.2018r w Szkole Podstawowej nr 2 w Brzesku odbył się XLI Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym. Komisję sędziowska stanowili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Brzesku. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą w zakresie ruchu drogowego oraz umiejętnością jazdy na rowerze po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali specjalnie przygotowana plakietka na tą okazję przez Dyrektora Centrum Edukacji Starostwa Powiatowego w Brzesku. Drużynę klas gimnazjalnych stanowili: Karaś Kacper, Zapiór Paweł, Migrała Michał. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął Kacper Karaś - uczeń II klasy gimnazjalnej, który w nagrodę otrzymał tablet, a pozostali uczestnicy plecaki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Urząd Miejski w Brzesku, Urząd Miejski w Czchowie, Urząd Gminy w Iwkowej, Urząd Gminy w Gnojniku, Urząd Gminy w Dębnie oraz Urząd Gminy w Borzęcinie. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, podnosi poziom wiedzy, a także poziom umiejętność jazdy na rowerze tak ważne w nasilającym się ruchu przez wszystkich użytkowników dróg.

(4kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB) (5kB)
Mirosław Mietła


Szlachetny Dar

W dniach 20 – 22 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej szkół podstawowych z Małopolski dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie pod nazwą „Szlachetny dar”. W okresie przedświątecznym społeczność szkoły postanowiła pomóc koleżankom i kolegom przebywającym na oddziałach szpitalnych i przeprowadzić zbiórkę pieniędzy. Zebrana kwota w całości zostanie przekazana na zakup drobnego sprzętu medycznego i wyposażenie przyszpitalnych świetlic. Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za włączenie się do akcji!
(7kB)
Joanna Olchawa


WYJAZD DO FILHARMONII

Dnia 2 marca 2018r. w godzinach wieczornych młodzież naszej szkoły wraz z nauczycielami pojechała na koncert oratoryjny „Messa da Requiem” Giuseppe Verdiego. Koncert ten wykonała Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej,którą dyrygował Charles Olivieri – Munroe. Koncert ten był dużym przeżyciem dla wszystkich, ale szczególnie duże wrażenie wywarł na młodzieży, której na długo zapadł w serca.
(4kB) (5kB) (4kB)
(4kB) (5kB)
Alfreda CierniakKonkurs wiedzy na temat praw człowieka i dziecka

W ramach promowania wiedzy o prawach człowieka i dziecka w naszej szkole zorganizowano konkurs przygotowany przez nauczyciela wiedzy o społeczeństwie.Wzięli w nim udziałuczniowie klasy 7oraz 2 i 3 gimnazjum, którzy musieli wykazać się znajomością Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Konwencji Praw Dziecka, a także umiejętnością zastosowania zapisów tych dokumentów w konkretnych sytuacjach.
Wyniki konkursu prezentują się następująco:
I m-ce Białka Marek kl. 3 a
II m-ce Styrna Gabriela kl. 2 b
III m-ce Strzesak Kacper kl. 2 a
Gratulacje dla zwycięzców oraz uczestników, którzy pogłębili swoją wiedzę, przygotowując się do udziału w konkursie.
Małgorzata Wawryka


Dyskoteka walentynkowa

8 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa zorganizowana przez Młodzieżową Radę Gminy Gnojnik. Uczestniczyło w niej ok. 100 uczniów klas siódmych i gimnazjalnych z terenu gminy. Impreza rozpoczęła się o godz. 16.30 krótką częścią artystyczną o tematyce walentynkowej, po której zaproszono wszystkich do wspólnej zabawy. Integracyjny taniec belgijski dał początek ,,szaleństwom", które trwały do 19.30. W międzyczasie przedstawiciele szkoły z Uszwi i Gnojnika zaprezentowali piosenki o tematyce miłosnej, a chętni wzięli udział w zabawie polegającej na szukaniu swojej drugiej połówki. W imprezie uczestniczyli też przedstawiciele Rady Rodziców, którzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek, za co serdecznie dziękujemy.
Zdjęcia z dyskoteki
Małgorzata Wawryka


Warsztaty gastronomiczne

31 stycznia 16 uczennic klas trzecich uczestniczyło w warsztatach gastronomicznych, które zorganizowane były w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czchowie. Zajęcia praktyczne prowadziła p. Agnieszka Kornaś, natomiast uczennice technikum gastronomicznego instruowały gimnazjalistki i wspólnie przygotowały pyszny poczęstunek: pierogi ruskie i zapiekane hot-dogi oraz ciasteczka. Wizyta zawodoznawcza pozwoliła poznać zaplecze kuchenne szkoły oraz warsztat pracy technika usług gastronomicznych. Następnie dziewczęta obserwowały pracę baristek, które przygotowały wyśmienitą kawę. Po konsumpcji przygotowanych smakołyków, gimnazjalistki zwiedziły szkołę, aby bliżej poznać jej walory.
Małgorzata Wawryka


Zdjęcia z warsztatów

Bezpieczeństwo w sieci

W dniu 16 stycznia 2018 roku odbyło się sródroczne zebranie wywiadowcze w Szkole Podstawowej w Gnojniku na którym, Maria Zając przedstawiła prezentacje komputerową mającą na celu przybliżenie problemu zagrożeń w sieci Internet oraz gdzie można zwrócić sie o pomoc w przypadku zagrożenia.
Prezentacja -Bezpieczeństwo w sieci

"Opowieść wigilijna"

W dniu 22 grudnia uczniowie naszej szkoły pod opieką mgr inż. Marii Zając. mgr Alfredy Cierniak i mgr Jolanty Nowickiej przygotowali występ świąteczny : Nie były to typowe jasełka, ale przedstawienie na podstawie "Opowieści Wigilijnej" Carlesa Dickensa. W nastrój świąteczny wprowadziła nas pastorałka "Modlitwa o sens" zaśpiewana przepięknie przez Antosię Florczyk, której refren zwraca uwagę na to co jest najważniejsze w życiu .

(226kB)

"Pozwól mi przeżyć w Tobie moje dni
Mieć odwagę sobą być
Twoim śladem zawsze iść.
Siłę daj gdy nadzieja gaśnie w nas
Zabierz gorycz, nadaj sens
Ucisz melancholii deszcz"
.
Głównym przesłaniem opowieści jest "Pieniądze to nie wszystko", które pomaga w uświadomieniu, iż żeby być szczęśliwym, nie wystarczy mieć pełno forsy.
"Opowieść wigilijna" to jedna z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających opowieści o magii Świąt Bożego Narodzenia. W Wigilię, kiedy cały Londyn raduje się obchodzonymi Świętami, jeden tylko zgryźliwy i gburowaty samotnik, Ebenezer Scrooge, nie poddaje się wigilijnej atmosferze ( w którego rolę wcielił się Kamil Wrona uczeń 3b). Jest jednak ktoś, kto niespodziewanie go odwiedza i ma mu do przekazania pewną niezwykłą, świąteczną wiadomość - duch jego wspólnika, Jakuba Marley'a, który ostrzega: jeśli Scrooge się nie zmieni, po śmierci czeka go wieczna męka (w rolę Marleya wcielił się Dawid Zając uczeń 3a). Zjawa zapowiada także odwiedziny trzech innych duchów, dzięki którym los starego skąpca może się odmienić. Duchy rzeczywiście przybywają i ukazują Ebenezerowi przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. W rolę ducha przeszłości wcieliła się Gabrysia Styrna-2b, ducha teraźniejszości Piotr Rzenno-3a, a duchem przyszłości Magda Zając-2a. Po owych zdarzeniach Scrooge załamał się swoim postępowaniem i przeszedł wewnętrzną przemianę.Aby podkreślić stan ducha Ebenezera Scrogga utwór Czesława Niemena "Dziwny ten świat" zaśpiewała przepięknie nasza absolwentka z przed trzech lat Karolina Rubacha oraz utwór "Zamiast" Edyty Gepert fenomenalnie wykonała uczennica klasy 4b Marysia Skirło. Uczniowie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem odgrywali swoje role. Całość dopełniła prezentacja slajdów stanowiąca piękną scenografię. Scenariusz wzbogaciły też zaśpiewane przez nasze uczennice piękne pastorałki: "Sianko na stół"- Ania Wolak, "Cała noc padał snieg"- Kinga Świerczek, "Gdzie jest nasze Betlejem" - Gabrysia Styrna. Po przestawieniu przewodniczący samorządu uczniowskiego Marek Białka złożył wszystkim świąteczne życzenia. Na koniec Marysia Skirło i Kinga Swierczek przebrane w strój regionalny zaśpiewały skoczną góralską pastorałkę-Rokiczanka wykonaniem, której ożywiły publiczność, która oklaskami pomagałą dziewczynkom w profesjonalnym jej wykonaniu. W czasie akademii panował wyjątkowy nastrój. Publiczność z zapartym tchem oglądała przedstawienie i nagrodziła występujących gromkimi brawami

Pozostali wykonawcy:
Narratorzy: Julita Rzenno, Zuzia Zapiór
Siostrzeniec- Albert Konstanty
Buchalter-Łukasz Kopeć
Urzędnik: Sikora Mateusz
Żona- Karolina Krakowska
Bankierzy:-Migrała Michał, Kacper Strzesak i Sikora Mateusz

Serdecznie dziękujemy aktorom, solistom oraz wszystkim, którzy z wielkim poświęceniem stworzyli fenomenalne kreacje i wprowadzili nas w świat świątecznej magii.
(2kB) (2kB) (3kB) (3kB) (2kB) (2kB) (3kB) (3kB) (3kB) (2kB)
(3kB) (3kB) (4kB) (3kB) (3kB) (3kB)
(3kB)
Maria Zając
Potrzebujących mamy wokól nas

"Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi" - św. Jan Paweł II. Ta myśl Jana Pawła II, przyświecała uczniom naszej szkoły, którzy po raz kolejny dali wyraz swojej bezinteresowności w pomaganiu tym, którzy są w trudnej sytuacji życiowej. Szczególnie warto podkreślić tu dwie akcje mające na celu pomoc potrzebującym. Zostały one zorganizowane i przeprowadzone przez Szkolne Koło PCK pod opieką Marii Zając .W organizację, których najbardziej zaangażowali się członkowie Koła PCK z klasy 3b, 3a gimnazjum, a szczególności Zarząd Koła PCK na czele z przewodniczącą uczennicą klasy 3b Renatą Migacz. Pomagały im dzielnie również uczennice klas drugich gimnazjum. Zbieranie środków, rozprowadzanie pierniczków, ozdób i kartek świątecznych dostarczało zarówno organizatorom akcji jak i ofiarodawcom wiele radości i wrażeń nie mówiąc o osobach obdarowanych, które były bardzo wzruszone i szczęśliwe. Cieszymy się bardzo że nie brakuje uczniom naszej szkoły od najmłodszych do najstarszych wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Udowodnili, że potrafią dzielić się tym co mają aby sprawić innym radość. Dziękujemy że nie pozostaliście obojętni. Spisaliście się na medal. W imieniu wszystkich obdarowanych serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom. Dziękujemy bardzo Pani Dyrektor że wyraziła zgodę na przeprowadzenie tych akcji w naszej szkole.
Maria Zając


Wigilia klasy 2 a gimnazjum

21 grudnia dla uczniów klasy 2a był wyjątkowy, gdyż uczestniczyli w Wigilii klasowej przygotowanej przez rodziców. W świątecznie ustrojonej sali lekcyjnej pojawił się stół nakryty białym obrusem, przy którym zgromadzili się drugoklasiści z wychowawcą oraz przedstawiciele rodziców. Wigilię rozpoczęto tradycyjnie od odczytania Ewangelii oraz złożenia sobie życzeń. Potem wszyscy zasiedli do wspólnego posiłku, a w świąteczny nastrój wprowadziły ich polskie kolędy. Kolejny punkt spotkania to wspólne kolędowanie oraz rozmowy. Po tak rozpoczętym dniu trudno było oczekiwać od uczniów chęci do nauki, bo atmosfera świąteczna wprowadziła ich w inny nastrój. Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy chętnie włączyli się w przygotowanie uroczystości i wspólnie z nami spędzili ten czas.

(6kB) (6kB) (6kB) (6kB) (6kB) (6kB) (6kB) (6kB) (6kB) (6kB) (6kB)
Małgorzata Wawryka


Warsztaty w ramach projektu "Deutsch hat Klasse / Niemiecki ma klasę"

Dnia 6 grudnia 2017 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty zorganizowane przez Instytut Goethego w Warszawie. Uczniowie wzięli udział w grze symulacyjnej „Klasa z klasą”, stali się aktorami, przez cały czas trwania zajęć odgrywali role przedstawicieli różnych grup interesu. Przenieśli się do Szkoły nr 99 w Złotej Górze, małej miejscowości, której na próżno szukać na mapach Polski. Wcielili się w role dyrekcji, grona pedagogicznego, rady rodziców i uczniów oraz przedstawicieli lokalnych mediów, by wspólnie zdecydować, jak rozwiązać problem, przed którym stanęła społeczność szkolna. Dodatkowo mieli szansę pogłębić wiedzę w zakresie języka niemieckiego, ćwiczyć kompetencje społeczne oraz rozwijać swoją kreatywność. Grę przeprowadziła pani Monika Łagowska - pracownik Instytutu Goethego w Warszawie. Warsztaty rozpoczęły się około godziny 8:00 i trwały do 11:30. Udział w grze był dla uczniów zarówno ciekawym wyzwaniem i dobrą zabawą, ale też okazją do refleksji nad sposobem działania w projekcie „Niemiecki ma klasę”.

Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse WSPÓŁPRACA, WSPÓŁDECYDOWANIE, WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ
Jaki związek ma kolor ścian z lekcją języka niemieckiego? Z pozoru nie ma. Jakże często jednak pierwsze wrażenie jest mylne! Warto więc przyjrzeć się dokładniej projektowi „Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse” prowadzonemu przez Goethe-Institut w Warszawie. Tak właśnie zrobili i nasi uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku . Są obecnie jednym z 113 zespołów biorących udział w konkursie „Niemiecki ma klasę” w roku szkolnym 2017/2018. Zadanie konkursowe polega na tym, by wspólnie zastanowić się, jak powinna wyglądać optymalna sala lekcyjna do nauki języka niemieckiego i wprowadzić takie zmiany, które sprawią, że przebywający w niej uczniowie i nauczyciel będą czuć się komfortowo, a aranżacja klasy ułatwi naukę. Zanim jednak uczniowie przystąpią do działania, zespoły muszą zadać sobie wiele pytań i wspólnie poszukać odpowiedzi - co trzeba zrobić, aby klasa była przyjazna dla wszystkich? Jakie zmiany są potrzebne i możliwe do przeprowadzenia? Jakiego wsparcia potrzebuje zespól przy nowej aranżacji sali lekcyjnej i kto może go udzielić? Goethe-Institut przygotował materiały, oferuje szkolenia i warsztaty, a zespól projektu „Niemiecki ma klasę” służy pomocą nauczycielom poszukującym informacji. Tym projektem Goethe-Institut chciałby zachęcić uczniów do działań na rzecz najbliższego środowiska i stworzyć okazję do zdobywanie doświadczeń w partycypacji. Wspólne poszukiwanie nowych rozwiązań, współudział w podejmowaniu decyzji i współdziałanie przy realizacji ustalonych zamierzeń ma na celu stworzenie optymalnego środowiska do nauki języka niemieckiego w szkole. W 2016 roku projekt uzyskał „European Language Label“, honorowy europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych. Patronat honorowy nad projektem objęła Minister Edukacji Narodowej, a partnerem projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Instytucją wspierającą projekt jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.
(22kB) (22kB) (22kB) (22kB) (22kB) (23kB) (22kB)
Joanna Olchawa
Mikołajkowe szaleństwo w Parku Trampolin

6 grudnia klasa 2 a zamiast tradycyjnych prezentów mikołajkowych zafundowała sobie rekreacyjno- integracyjny pobyt w parku Trampolin w Krakowie. Zabawa była wyśmienita, dostarczyła uczestnikom sporej dawki śmiechu i relaksu. Uczniowie mieli czas na wspólne rozmowy, a potem harce na trampolinach.

(4kB) (4kB) (4kB) (4kB) (5kB) (5kB) (5kB) (4kB) (4kB) (4kB) (4kB) (4kB)

(6kB) (5kB)
Małgorzata Wawryka


SUKCESY PIRATEK

Mistrzynie Powiatu i wicemistrzynie Małopolski W dniu 5.12.2017r. odbyły się Powiatowe zawody grup Cheerleaders, gdzie nasze tańczące Piratki zajęły 1 miejsce. Natomiast w dniu 8.12.2017r. dziewczęta zostały wicemistrzyniemi Małopolski. Gratuluję sukcesów.
mgr Małgorzata Horosin
film z zawodów


Warsztaty kulinarne w ramach projektu "Śliwkowe szkoły"
W dniu 22 listopada 2017 roku odbyły sie warsztaty kulinarne w ramach projektu "Śliwkowe Szkoły"., które przygotowała i przeprowadziła Maria Zając we współpracy z przewodnicząca Rady Rodziców panią Beatą Styrną. Pani Beata kierowała i nadzorowała wypieki były to placki i mufinki ze śliwkami. Dzielnie jej w tym pomagały uczennice i uczniowie z klas piątych . Przygotowywali produkty do wypieków: obierali owoce, ważyli składniki, ubijali pianę ze szczególnym zwróceniem uwagi na higienę i czystość podczas wykonywania czynności kulinarnych jak równięż przestrzeganie zasad BHP podczas odsługi urządzeń elektrycznych. Nauczyli obsługiwać sie termomix, który pani Beata udostępniła uczniom aby prace przebiegały sprawnie. No i udało się upieczono 5 placków ze śliwkami, którymi na drugi dzień podczas prezentacji projektu częstowali sie uczniowie, rodzice i goście.

(4kB) (4kB) (4kB) (4kB) (4kB) (4kB) (4kB) (4kB) (4kB) (4kB) (4kB) (4kB)

Maria Zając


Zawody powiatowe w szachach

Dn. 16.11.2017r. odbyły się zawody powiatowe na których drużyna PSP w Gnojniku reprezentująca Gminę Gnojnik zajęła III m-ce.

Wyniki poszczególnych meczów:

I runda : PSP Uszew 1,0 – 3,0 PSP Gnojnik,
II runda : PSP Gnojnik 2,0 – 2,0 PSP Brzesko,
III runda : ZSP Łysa Góra 2,5 – 1,5 PSP Gnojnik,
IV runda : PSP Gnojnik 1,0 – 3,0 PSP Poręba Spytkowska ,
V runda : ZS Tymowa 1,0 – 3,0 PSP Gnojnik,
VI runda : PSP Iwkowa 1,0 – 3,0 PSP Gnojnik,
VII runda : PSP Gnojnik 4,0 – 0,0 PSP Szczurowa.

Klasyfikacja końcowa :

1 PSP Poręba Spytkowska
2 ZSP Łysa Góra
3 PSP Gnojnik
4 PSP 1 Brzesko
5 PSP Uszew
6 PSP Szczurowa
7 ZS Tymowa
8 PSP Iwkowa

(4kB) (4kB) (4kB) (5kB) (5kB) (5kB)
Mirosław Mietła
SUKCES PIRATEK

Kolejny raz uczennice naszej szkoły odniosły ogromny sukces. Piratki zdobyły trzecie miejsce w kategorii junior pom dance na Międzynarodowych Mistrzostwach Cheerleaders Polski Grand Prix w Krakowie w dniu 18 listopada 2017 r. Na tym turnieju zaprezentowało się ponad 90 zespołów z kilku krajów. Występy oceniało międzynarodowe jury. Dziewczęta ciężko pracowały na ten sukces pod opieką Małgorzaty Horosin, w składzie: Justyna Sacha, Wioletta Kornaś, Renata Migacz, Beata Bober, Aleksandra Jaroszek, Natalia Górak, Karolina Kądziołka, Weronika Wójtowicz, Weronika Kos, Anna Gazda, Julia Zapiór, Julita Cięciwa, Kamila Stelmach, Martyna Gajec. Gratuluję sukcesów dziewczętom z grupy Cheerleaders i życzę kolejnych.

(5kB) (4kB) (4kB) (5kB)
(3kB) (3kB) (15kB)
mgr Małgorzata Horosin
Gminne i powiatowe zawody drużynowe w szachach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Dnia 07.11.2017r. zostały przeprowadzone w Publicznej Szkole Podstawowej w Gosprzydowej zawody gminne systemem "każdy z każdym" . Klasyfikacja drużyn była następująca:
I m-ce PSP Gnojnik,
II m-ce PSP Uszew,
III m-ce PSP Gosprzydowa,
IV m-ce PSP Biesiadki.
W składzie drużyny reprezentacji uczniowie klas gimnazjalnych:
Szachownica I - Antoni Musiał kl. III B,
- II - II - Kowalczyk Jacek kl. II B,
- II - III - Tekiela Sebastian kl. II B,
- II - IV - Cięciwa Julita kl. II B.

(4kB) (4kB) (4kB) (4kB) (4kB) (4kB) (4kB)
(4kB) (4kB) (4kB) (4kB) (4kB)
(6kB)


Ogłoszenie wyników współzawodnictwa Sportowego

W dniu 19 października 2017 r. odbyła się XXVI uroczysta Sesja Rady Powiatu Brzeskiego na której wyróżniono szkoły, które w minionym roku szkolnym 2016/2017 osiągnęły najlepsze wyniki w Powiatowym Systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Pamiątkowe statuetki i dyplomy na ręce dyrektorów szkół wręczyli Starosta Brzeski Andrzej Potępa oraz Przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego Kazimierz Brzyk.

Zestawienie za rok 2016/2017 przedstawia się następująco:

Kategoria - Szkoły Podstawowe:
1. PSP nr 3 w Brzesku
2. PSP nr 2 w Brzesku
3. PSP w Szczurowej

Kategoria - Szkoły Gimnazjalne
1. PG nr 2 w Brzesku
2. PG w Borzęcinie
3. PG w Gnojniku
3. PG w Szczurowej

Kategoria - Szkoły Ponadgimnazjalne
1. ZSP nr 2 w Brzesku
2. ZSP nr 1 w Brzesku
3. ZSP w Czchowie

Należy nadmienić, iż jest to już trzecie wyróżnienie uzyskane przez Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gnojniku, poprzednie otrzymano w latach 2015/16 oraz 2012/13. Gratulacje należą się uczniom i uczennicom szkoły oraz nauczycielom opiekunom drużyn sportowych.
(5kB) (4kB) (5kB) (5kB)


wicedyrektor szkoły Mirosław Mietła<


Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

16 października na sali gimnastycznej naszej szkoły się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej pod hasłem "Przyszłość rozpoczyna się dziś nie jutro"- słowa Jana Pawła II. W tej uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele pracujący i emeryci jak również wszyscy pracownicy szkoły. Apel rozpoczął się od powitania wszystkich przez panią dyrektor szkoły Monikę Holik, która złożyła wszystkim podziękowania i życzenia. Potem uczniowie z klas gimnazjalnych razem z uczniami szkoły podstawowej przedstawili program artystyczny. Składał się z części wesołej, w której uczniowie przedstawiali w sposób humorystyczny ale pouczający scenki z życia szkoły. Nie zabrakło też części, w której uczniowie bardziej serio przedstawili zawód nauczyciela.. ."Zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie. Uczysz wbrew temu, którego uczysz. (......) I jeśli w tym zawodzie jest coś z powołania, to to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniona przez ucznia dopiero w przyszłości".
.W czasie występu nie zabrakło piosenek w wykonaniu młodszych jak i starszych uczniów szkoły.Podczas składania życzeń uczniowie wręczyli wszystkim nauczycielom i pracownikm szkoły symblicznie piękne jabłka z zyczeniami, Na koniec uroczystości nawiązując do patrona szkoły Jana Pawła II- wybitnego pedagoga, uczennica klasy 4a Marysia Skirło pięknie zaśpiewała utwór zTryptyku Rzymskiego pt. "Strumieniu." za co otrzymała gromkie brawa.

(3kB) (3kB) (3kB) (3kB) (3kB) (3kB) (3kB) (3kB) (3kB) (3kB) (3kB) (3kB) (3kB) (3kB) (3kB)
(3kB) (3kB)
Maria Zając


Warsztaty w technikum hotelarskim

11 października uczniowie kl. 3 a i 3b uczestniczyli w warsztatach w technikum hotelarskim w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku, które prowadziła P. Sylwia Mleczko- Fikas. Prowadząca opowiedziała gimnazjalistom, czego uczy się młodzież w czasie zajęć warsztatowych, zwróciła uwagę na możliwości, jakie otwiera przed uczniami odbywanie praktyk zagranicznych oraz przed absolwentami tego kierunku - rynek pracy. Gimnazjaliści mieli możliwość obserwować, jak młodzież 1 klasy technikum ćwiczyła autoprezentację. Przyszła też pora na część warsztatową, w której uczestniczyli także trzecioklasiści. Pani Sylwia nauczyła ich kompozycji z serwetek, nakrywania do stołu, noszenia tacy ze szklankami. Najwięcej trudności przysporzyło uczestnikom noszenieczterech talerzy naraz i niestety nikt sobie z tym nie poradził. Zajęcia praktyczne uzmysłowiły wszystkim, że jeszcze dużo trzeba się nauczyć, a nasi gimnazjaliści już wiedzą, że uczeń technikum hotelarskiego musi perfekcyjnie wykonywać swojeobowiązki.
Zdjęcia
Małgorzata Wawryka


25 września 2017 r. - Gminne zawody w biegach sztafetowych - Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Igrzyska Dzieci więcej informacji na stronie: Czytaj więcej

Europejski Dzień Języków

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Języków. Święto to ma na celu podkreślenie roli języków obcych w codziennym życiu oraz włączenie całej społeczności w życie szkoły. Z tej okazji odbyły się konkursy międzyklasowe dla klas od IV do III gimnazjum. Pierwszym zadaniem było udekorowanie sal lekcyjnych motywami kojarzonymi z wylosowanym krajem europejskim oraz przygotowanie charakterystycznej potrawy. Podczas finału na hali sportowej każda klasa przedstawiła postać lub strój z danego kraju oraz krótką prezentację dotyczącą geografii, kultury i historii wybranego państwa. Wszystkie klasy wykazały się samodzielnością i kreatywnością, a przy tym prezentację każdego kraju cechował adekwatny dobór materiałów do przedstawionych treści.
Wyniki:

I miejsce - klasa III b gimnazjum
II miejsce – klasa Vb i II b gimnazjum
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie!
Zdjęcia
Joanna Olchawa

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września spotkaliśmy się po wakacyjnej przerwie, aby powrócić do szkolnej rzeczywistości, tym razem innej, bo reforma edukacji zmieniła system szkolnictwa. Zmiany dotyczyły także kadry kierowniczej szkoły. W czasie uroczystości podziękowano p. Ewie Prus za pełnienie funkcji dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojniku. Rada Rodziców gimnazjum złożyła także podziękowania p. M. Mietle. W tym dniu wspomniano także wydarzenia, które miały miejsce 1 września 1939 r., kiedy zamiast pierwszego dzwonka w szkole, usłyszano serię bomb, sygnalizujących wybuch II wojny światowej. Poprzez wiersze i piosenki odtworzono klimat tego tragicznego momentu w historii naszego kraju. Wzbogacono to także prezentacją multimedialną, ukazującą los warszawskich dzieci. Akademię pod hasłem: ,,Nigdy więcej wojny" przygotowali uczniowie klas drugich gimnazjum pod kierunkiem swoich wychowawców.
Zdjęcia
Małgorzata Wawryka