Wigilia szkolna     Pomysł na siebie- jak wygrać życie     "Przebaczyć- tak, zapomnieć-nie"    Pierwszy dzień wiosny

Projekt interdyscyplinarny " Pomysł na siebie- jak wygrać życie"

Pracę nad projektem rozpoczęto od przeprowadzenia ankiet (wg. załącznika nr 1 do sprawozdania) wśród młodzieży w celu zorientowania się, jakie zagadnienia cieszą się zainteresowaniem. W ten sposób zawężono listę zagadnień proponowaną przez nauczycieli pracujących nad projektem. Uwzględniając oczekiwania uczniów opracowano następujące tematy:

1. Czy istnieje łatwe szczęście?
  2. Ciało wróg czy sprzymierzeniec?
  3. Życie to start w wieloboju- nasze marzenia i aspiracje
  4. Pokochać samego siebie
  5. Asertywność czyli gra w otwarte karty.
  6. Przyjaciele czy kibice- wartość przyjaźni.
  7. Kondycja fizyczna i psychiczna i jej wpływ na nasze samopoczucie.
  8. Słowa- witaminy czy trucizna naszego życia.
  9. Pomagając innym,pomagasz sobie.
  10. Owoce dojrzewają w słońcu a ludzie w świetle miłości.
Następnie przeprowadzono konkurs plastyczny na ilustrację jednego z wybranych tematów, literacki-na krótką formę literacką oraz na napisanie scenariusza obejmującego powyższe zagadnienia.
Praca Sylwii Jewuły z IIc, która zajęła I miejsce w konkursie plastycznym

Pomysły uczniów, którzy wzięli udział w konkursach częściowo zostały wykorzystane do napisania scenariusza ( załącznik nr 2 do sprawozdania) pod hasłem: "Pomysł na siebie- jak wygrać życie" Autorkami jego były: mgr inż. Maria Zając, mgr Małgorzata Wawryka, mgr Jolanta Nowicka, mgr Ewelina Matus, mgr Alfreda Cierniak, mgr Anita Linca, mgr Iwona Pasek.

Efekty pracy zaprezentowano 26.01.2005 roku przed gronem pedagogicznym i społecznością uczniowską Publicznego Gimnazjum w Gnojniku. Program artystyczny tworzyły krótkie scenki, piosenki oraz wiersze scalone w jedną całość mającą na celu wskazanie młodzieży sensu ludzkiego życia. Program zawierał propozycje pożytecznego spędzania czasu jako "pomysłu na siebie", co w efekcie zaowocuje wygranym życiem.

walc angielski
Uczniowie tańczą walca angielskiego
Ludzką egzystencję zobrazowano za pomocą pędzącego pociągu, do którego dołączane są wagony- wartości: przyjaźń, miłość, szczęście, asertywność, kondycja fizyczna i psychiczna, słowa, wolontariat itp. Końcową jego stacją ma być wygrane życie.

Na zakończenie wysłuchano koncertu zespołu młodzieżowego " SWAMP OF DREAM ", w którego członkiem jest uczeń naszej szkoły Radosław Kuras. Takie spędzanie czasu to także "pomysł na siebie"

występ zespołu młodzieżowego
Zespół młodzieżowy podczas występu.

Cele projektu:
Kształtowane umiejętności: