"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...

Niespodziewanie dla wszystkich, tymi słowami pochodzącymi z wiersza ks. Jana Twardowskiego przywitaliśmy nowy rok szkolny. Miało być wesoło, radośnie i głośno - bo rozpoczynający się rok szkolny to co prawda konieczność powrotu do obowiązków, sprawdziany, odpytywania, oceny nie zawsze takie, jakich byśmy sobie życzyli, ale co chyba ważniejsze, to możliwość spotkania tych, których nie widzieliśmy miesiąc czy dwa, to nowe znajomości, nowe przyjaźnie... Tymczasem los zdecydował inaczej - w miejsce radości i głośnych rozmów pojawiła się zaduma i refleksja nad znikomością ludzkiej kondycji, pojawiło się zdziwienie, że nie wszystkim udało się szczęśliwie powrócić do szkoły. Okazało się, że Paweł - uczeń klasy 2a zginął w wypadku samochodowym. Jego śmierć zmusiła chyba nas wszystkich do zastanowienia się nad sobą, własnym postępowaniem, celami, do których zmierzamy... Przypomniała, że niezależnie od tego, ile mamy lat, jesteśmy tylko ludźmi.
mgr Ewelina Matus